دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)

بازاریابی دیجیتال یعنی استفاده از ابزارهای موجود در اینترنت و دنیای دیجیتال برای بازاریابی خدمات و محصولات. در واقع در این روش بازاریابی بیشتر وابسته به رسانه های دیجیتالی مثل شبکه های اجتماعی هستیم. استفاده از شبکه های اجتماعی به نوعی به بازاریابی دیجیتالی ما کمک می کنند. حال فرقی نمی کند بازاریابی ما در شبکه های اجتماعی به صورت رایگان یا شامل هزینه باشد.

استفاده از هر نوع رسانه ای که مربوط به کسب و کارهای دیجیتال است می تواند به بازاریابی دیجیتال ما کمک کند. مثلا با استفاده از سئو سایتمان برای موتورهای جست و جو می توانیم از طریق موتورهای جست و جو و به ویژه گوگل مشتریان زیادی را با محصولات و خدمات خود آشنا کنیم. در ادامه بیشتر در مورد ابزارها و روش های بازاریابی دیجیتال صحبت خواهم کرد.

ابزارها و روش های دیجیتال مارکتینگ

موارد زیر، ابزارها و روش های دیجیتال مارکتینگ  محسوب می‌شوند:

1- بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجوSearch Engine Marketing(

2- بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای (Inbound Marketing)

3- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو)

4- بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

5- بازاریابی محتوا ontent MarketingC

6- تبلیغات بر اساس کلیک (PPC)

7- اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing)

8- بازاریابی موبایلی (Mobile Marketing)

9- بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ Email Marketing

10- بازاریابی چریکی

11- بازاریابی ویروسی Viral Markreting

12 –   بازاریابی پیامکی یا تبلیغات پیامکی (SMS Advertising)

13- استراتژی محتوا (Content Strategy)

14 – تبلیغات بنری (Banner Advertising )

15- بازاریابی از طریق همکاری در فروش (Affiliate Marketing)

16-  تولید محتوا

 

دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی های بازاریابی دیجیتال شامل هدف گذاری، کانال های معرفی شامل سئو ، شبکه های اجتماعی، تبلیغات اینترنتی، ایمیل مارکتینگ و… و همچنین برنامه ریزی برای حفظ مخاطب و تبدیل آن به مشتری صورت می گیرد. ما با تحلیل نیازها و فرآیندهای کسب و کار شما می توانیم پیشنهادات مفیدی در زمینه دیجیتال مارکتینگ به شما ارائه دهیم.

طراحی استراتژی بخش مهمی از طراحی و برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی در حوزه دیجیتال است و باعث می شود که اثربخشی و نرخ بازگشت سرمایه گذاری افزایش یابد.

در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره در حوزه دیجیتال مارکتینگ دارید و میخواهید برای مجموعه خود استراتژی های مناسب در زمینه دیجیتال مارکتینگ طراحی کنید، می توانید با متخصصان پویان در تماس باشید و مشاوره بگیرید. در نظر داشته باشید که هرگز یک راه حل ثابت و مشخص برای همه کسب و کارها وجود ندارد و با توجه به نوع مخاطب و وضعیت فعلی کسب و کار شما در بازار استراتژی مشخص می شود.